Prof. Dr. Metin Muradoğlu’nu üstün başarısından dolayı tebrik ediyoruz.
04
Aralık 2023, Pazartesi

Habere Git
2023 Sedat Simavi Bilim Ödülü
01
Aralık 2023, Cuma

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Sedat Simavi Ödülleri 2023 yılı açıklandı. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı, Kimya ve Biyoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Kavaklı'nın 2023 Sedat Simavi Bilim Ödülü'ne layık görüldüğünü paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Prof. Halil Kavaklı'yı üstün başarısından dolayı yürekten kutluyor ve başarılarının devamını dileriz.

Habere Git
2023 Dr. Nejat Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü
01
Aralık 2023, Cuma

Makine Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Savaş Taşoğlu, çeşitli ilaçların biyoaktif molekül kombinasyonlarına gösterdikleri tepkileri ölçebilen, hastalık teşhisini uygun maliyetle yapan ve farklı sağlık parametrelerini uzun vadede ölçüp analiz eden cihazların geliştirilmesine katkıda bulunan çalışmaları dolaysıyla Dr. Nejat Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü’ne layık gürüldü. Doç. Dr. Savaş Taşoğlu’na üstün başarısından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Habere Git
Congratulations Seda Keskin Avcı for her Erc Grant
28
Kasım 2023, Salı

Prof. Seda Keskin Avcı’yı bu üstün başarısından dolayı yürekten tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Habere Git
2023 Chuck ReVelle Rising Star Ödülü
09
Kasım 2023, Perşembe

Doç.Dr.Barış Yıldız’ı bu olağanüstü başarısından dolayı yürekten kutluyoruz.

Habere Git
TTGV Dr.Akın Cakmakcı Award
03
Kasım 2023, Cuma

Habere Git
2023 Aziz Sancar Incentive Award
03
Kasım 2023, Cuma

Habere Git
TEKNOFEST 2023 En İyi Girişim Ödülü
31
Ekim 2023, Salı

Prof. Seda Kızılel'i ve takım arkadaşlarını bu üstün başarılarından dolayı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Habere Git
Prof. Seda Keskin, Industrial & Engineering Chemistry Research Excellence in Review Award 2023 ödülünü aldı.
02
Ekim 2023, Pazartesi

Prof. Seda Keskin'i bu üstün başarısından dolayı yürekten tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Habere Git
Prof. Alper Erdoğan’ı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz!
27
Eylül 2023, Çarşamba

M.S. Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi Barışcan Bozkurt, KUİS Yapay Zeka Merkezi öğretim üyesi ve KUİS Yapay Zeka Merkezi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Profesörü Alper T. Erdoğan, ortak yazarları UAA'dan Ateş İsfendiyaroğlu ve Harvard Üniversitesi'nden Cengiz Pehlevan ile birlikte geçtiğimiz günlerde, 'İlişkili Kaynak Ayrımı için İlişkili Bilgi Maksimumlaştırma Tabanlı Biyolojik Olarak Makul Sinir Ağları' başlıklı çalışmalarını üst düzey bir yapay zeka konferansı olan ICLR 2023'te sundu. Beynimizdeki duyusal uyaranları işlemenin potansiyel yöntemlerini modellemek için bilgi teorisinin ilkelerinden yararlanan yeni, biyolojik olarak makul bir sinir ağı çerçevesi önerdiler.

Habere Git
Doç.Dr. Aykut Erdem’in Liderliğinde Çığır Açan Çalışma
22
Eylül 2023, Cuma

Koç Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Adobe Research'teki araştırmacıların ortak çalışmalarını içeren ve yakın zamanda ACM Transactions on Graphics kapsamında kabul edilen, öğretim üyemiz Doç.Dr. Aykut Erdem'in liderliğinde çığır açan çalışmayı öne çıkarmanın heyecanını yaşıyoruz.

Habere Git
Amerikan Jeofizik Birliği’nden Prof. Dr. Umran S. İnan’a Ödül
22
Eylül 2023, Cuma

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Fizik Profesörü ve eski Rektör Prof. Dr. Umran S. İnan, Amerikan Jeofizik Birliği (AGU) tarafından 1962’den beri her yıl bir Bilim İnsanına takdim edilen John Adam Fleming Madalyası (https://www.agu.org/honors/fleming) ile ödüllendirildi.

Habere Git