YoungWomen4OR 2023
Endüstri Mühendisliği bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Kübra Tanınmış, EURO Wisdom Forum tarafından Operational Research alanında çalışan genç araştırmacılara verilen YoungWomen4OR 2023 ödülüne layık görülmüştür. Dr. Kübra Tanınmış'ı bu olağanüstü başarısından dolayı yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Dr. Öğr. Üyesi Levent Beker ERC (Avrupa Araştırma Konseyi) Desteği
Makine Mühendisliği Bölümümüzden Dr. Öğr. Üyesi Levent Beker, "Giyilebilir Ultrason Cihazı ile Sürekli Mesane Hacmi Ölçümü" projesi ile ERC Kavram Kanıtlama Desteği almaya hak kazandı.
BAGEP-2024 Genç Bilim İnsanı Ödülü
Kimya ve Biyoloji Mühendisliği Bölümü'nden Öğretim Üyesi Dr. Erkan Şenses, yapay hücre modellerinde lipit çift katman-polimer etkileşimlerini inceleyen araştırmaları ile Bilim Akademisi tarafından verilen BAGEP-2024 Genç Bilim İnsanı ödülünü almaya hak kazandı. Dr. Erkan Şenses'i üstün başarısından dolayı canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Prof. Dr. Hakan Ürey Optica’ya kurul üyesi olarak seçilmiştir
Prof. Dr. Hakan Ürey Optica’ya kurul üyesi olarak seçilmiştir
Dr. Didem Unat’ın Avrupa Komisyonundan tam puan alan projesi bu ay başladı
Dr. Didem Unat’ın Avrupa Komisyonundan tam puan alan, 2.6M Avro bütçeli ve 6 ortaklı SparCity projesi bu ay başladı
Prof. Dr. Murat Tekalp’in projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.
Mühendislik Fakültesi öğretim üyemiz Prof. Dr. Murat Tekalp’in projesi TÜBİTAK 2247 Ulusal Lider Araştırmacılar programı tarafından desteklenmeye hak kazandı.
Dr. Mehmet Cengiz Onbaşlı, ERC projesi ile Avrupa Komisyonu’ndan destek aldı!
Dr. Mehmet Cengiz Onbaşlı, ERC projesi ile Avrupa Komisyonu’ndan destek aldı!
Yöneylem Araştırması Derneği Onur Ödülü
Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Süleyman Özekici, Yöneylem Araştırması Derneği Onur Ödülü’ne layık görülmüştür. Kendisini içtenlikle tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
İki öğretim üyemiz Bilim Akademisi tarafından verilen BAGEP 2019 Ödülü almaya hak kazanmıştır.
Dr. Öğr. Üyesi Didem Unat (Bilgisayar Mühendisliği) Dr. Öğr. Üyesi Barış Yıldız (Endüstri Mühendisliği) Bu ödül üstün başarılı genç bilim insanlarına verilmekte olup 2 sene boyunca araştırma desteğini de içermektedir.
IEEE Communications Society (ComSoc) Best Young Researcher Award
Dr. Ertuğrul Başar has received the IEEE Communications Society (ComSoc) Best Young Researcher Award for the Europe, Middle East, and Africa Region. This award is given to young researchers below the age of 35 due to their outstanding research activities in the field of interest of IEEE ComSoc since the year 2010. Dr. Başar is the first young researcher from Türkiye receiving this award from IEEE, the largest technical professional society of the world. We congratulate Dr. Başar for this very well deserved recognition and wishing him continued success!
YoungWomen4OR 2023
Endüstri Mühendisliği bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Kübra Tanınmış, EURO Wisdom Forum tarafından Operational Research alanında çalışan genç araştırmacılara verilen YoungWomen4OR 2023 ödülüne layık görülmüştür. Dr. Kübra Tanınmış'ı bu olağanüstü başarısından dolayı yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Dr. Öğr. Üyesi Levent Beker ERC (Avrupa Araştırma Konseyi) Desteği
Makine Mühendisliği Bölümümüzden Dr. Öğr. Üyesi Levent Beker, "Giyilebilir Ultrason Cihazı ile Sürekli Mesane Hacmi Ölçümü" projesi ile ERC Kavram Kanıtlama Desteği almaya hak kazandı.
BAGEP-2024 Genç Bilim İnsanı Ödülü
Kimya ve Biyoloji Mühendisliği Bölümü'nden Öğretim Üyesi Dr. Erkan Şenses, yapay hücre modellerinde lipit çift katman-polimer etkileşimlerini inceleyen araştırmaları ile Bilim Akademisi tarafından verilen BAGEP-2024 Genç Bilim İnsanı ödülünü almaya hak kazandı. Dr. Erkan Şenses'i üstün başarısından dolayı canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Prof. Dr. Hakan Ürey Optica’ya kurul üyesi olarak seçilmiştir
Prof. Dr. Hakan Ürey Optica’ya kurul üyesi olarak seçilmiştir
Dr. Didem Unat’ın Avrupa Komisyonundan tam puan alan projesi bu ay başladı
Dr. Didem Unat’ın Avrupa Komisyonundan tam puan alan, 2.6M Avro bütçeli ve 6 ortaklı SparCity projesi bu ay başladı
Prof. Dr. Murat Tekalp’in projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.
Mühendislik Fakültesi öğretim üyemiz Prof. Dr. Murat Tekalp’in projesi TÜBİTAK 2247 Ulusal Lider Araştırmacılar programı tarafından desteklenmeye hak kazandı.
Dr. Mehmet Cengiz Onbaşlı, ERC projesi ile Avrupa Komisyonu’ndan destek aldı!
Dr. Mehmet Cengiz Onbaşlı, ERC projesi ile Avrupa Komisyonu’ndan destek aldı!
Yöneylem Araştırması Derneği Onur Ödülü
Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Süleyman Özekici, Yöneylem Araştırması Derneği Onur Ödülü’ne layık görülmüştür. Kendisini içtenlikle tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
İki öğretim üyemiz Bilim Akademisi tarafından verilen BAGEP 2019 Ödülü almaya hak kazanmıştır.
Dr. Öğr. Üyesi Didem Unat (Bilgisayar Mühendisliği) Dr. Öğr. Üyesi Barış Yıldız (Endüstri Mühendisliği) Bu ödül üstün başarılı genç bilim insanlarına verilmekte olup 2 sene boyunca araştırma desteğini de içermektedir.
IEEE Communications Society (ComSoc) Best Young Researcher Award
Dr. Ertuğrul Başar has received the IEEE Communications Society (ComSoc) Best Young Researcher Award for the Europe, Middle East, and Africa Region. This award is given to young researchers below the age of 35 due to their outstanding research activities in the field of interest of IEEE ComSoc since the year 2010. Dr. Başar is the first young researcher from Türkiye receiving this award from IEEE, the largest technical professional society of the world. We congratulate Dr. Başar for this very well deserved recognition and wishing him continued success!