Ders İntibakı

Yurt içi veya yurt dışında bulunan diğer üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren programlarında ders almak isteyen Mühendislik Fakültesi öğrencileri aşağıdaki süreci takip etmelidir. Bu adımlar KU OIP aracılığı ile veya kendi imkanlarınız ile gidilen okuldan alınan ders intibakları için geçerlidir.

Gideceğiniz okuldan almak istediğiniz dersler için Fakülte Yönetim Kurulu’ndan ön onay almanız gerekmektedir. Bu sebeple kesinleşen gidiş tarihinizden en geç 20 gün önce ön onay başvurunuzu yapmış olmalısınız. Fakülte Yönetim Kurulu ön onay başvurusu için ilgili formu doldurunuz.

Formu doldurduktan iki hafta içinde, ders onay işlemleri Dekanlık tarafından takip edilecek ve intibak talebinizle ilgili Fakülte Yönetim Kurulu kararı mail adresinize gönderilecektir.

Ön onayını aldığınız derslerde, karşı okula gittikten sonra değişiklik olursa, ön onay sürecini  ilgili formda “Update” seçeneğini işaretleyerek tekrar doldurunuz.
KU’ya döndüğünüzde, resmi transkriptinizi Fakülte Dekanlık İdari Ofisine iletiniz.

Transkriptiniz ve Ön Onay Kararınız arasında uyuşmazlık olmadığı taktirde, kesin FYK kararınız Kayıt Kabul Ofisine bildirilir. Kesin karar sonrası işlemler Kayıt Kabul Ofisi tarafından gerçekleştirilir.

Not: Kurumlararası Yatay Geçiş ile kabul edilen öğrenciler, kayıt işlemlerini tamamladıktan ve kendilerine KU mail hesabı açıldıktan sonra  ilgili formu doldurmalıdırlar.